
Lyckad satsning på Guldgolfen
I mitten av augusti var Contractor medarrangörer till den årliga Guldgolfen, som Skellefteå AIK arrangerar, där Skellefteå AIK:s spelare, ledare och sponsorer träffas under en golftävling med fokus på att ha kul tillsammans. Bland årets 60 deltagare fanns bland annat Jocke Lindström, Adam Mascherin och ex AIK:aren Pontus Petterström, plus representanter för ett antal företag i regionen.
För Contractor är det framför allt en chans att under avslappnade former träffa potentiella kunder och samarbetspartners. Vad gäller själva tävlingen så slutade det lag som Contractors koncernchef Fredrik Andersson representerade på tredje plats.
Dock finns det (obekräftade) uppgifter om att Fredriks lag egentligen borde ha vunnit om sammanräkningen bara hade gjorts på rätt sätt, även om detta inte är något som tävlingsledningen säger sig känna till. Vi från redaktionen önskar dock Fredrik och hela Contractors lag all lycka i nästa års tävling!





